Od 12 do 25 marca wszystkie placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

coronavirus, koronawirus, virus

zawieszenie zajęć gimnastyki artystycznej

WAŻNE DLA RODZICA - rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny
i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; - śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN
o sytuacji epidemiologicznej w kraju
oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły. GIMNASTYCZKO ! - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu.
Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi
(np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); - odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć.
Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości
lub rozwijaj ogólną sprawność fizyczną.
Skorzystaj przy tym - przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem? - Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. - Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. - osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus Podejrzewasz u siebie koronawirusa?
Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc. Zawieszenie – pytania i odpowiedzi Dlaczego zawieszane są zajęcia? Działamy zapobiegająco i profilaktycznie. Dzięki takim działaniom ograniczymy w Polsce duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, żebyśmy mogli działać zapobiegawczo. Na jakiej podstawie zawieszone są zajęcia? Dzięki tzw. specustawie - specjalnej ustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa. Infolinia ZUS – jaki numer? Dodatkowe pytania można zadawać na specjalnej infolinii ZUS.
Numer: 22 560 16 00.